Zawodniczki AZS SGH z prestiżowymi nagrodami!

Wśród tegorocznych nagrodzonych na Gali Sportu Akademickiego 2018 znalazły się aż dwie nasze zawodniczki: Anna Maliszewska otrzymała wyróżnienie za osiągnięcia sportowe, a Magdalena Bryk – za osiągnięcia organizacyjne.

25 października 2018 roku (czwartek) w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach odbyła się ogólnopolska Gala Sportu Akademickiego 2018. Podczas Gali podsumowano sukcesy sportowe i organizacyjne Akademickiego Związku Sportowego i doceniono najbardziej zasłużonych w minionym roku akademickim.

Z ogromną radością informujemy, że wśród nagrodzonych znalazły się dwie nasze AZS-iaczki! Podczas uroczystości Anna Maliszewska odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca na Akademickich Mistrzostwach Świata w Pięcioboju Nowoczesnym. Dodajmy, że medal Ani był historycznym pierwszym medalem dla Polski w tej dyscyplinie!

Drugą z wyróżnionych studentek była Magdalena Bryk. Nasza zawodniczka znalazła się w elitarnym gronie pięciu laureatów, którym Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego przyznał nagrodę im. Eugeniusza Pietrasika. Wyróżnienie to otrzymują młodzi działacze AZS za działalność na rzecz promowania i rozwoju sportu w środowisku akademickim oraz upowszechnianie kultury fizycznej. Więcej informacji na temat samej nagrody można znaleźć na stronie AZS: http://pietrasik.azs.pl/

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Fot. Michał Walusza