Wspięli się po medale!

W pierwszy weekend kwietnia nasza sekcja wspinaczkowa odwiedziła Katowice, aby wziąć udział w Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej. Jak co roku poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, ale mimo to udało nam się zająć bardzo wysokie miejsca i wrócić do Warszawy z czterema medalami!

Zawody rozpoczęliśmy od piątkowych zmagań w boulderingu na ścianie BLOKatowice. Nasi zawodnicy startowali w różnych grupach już od samego rana. Do pokonania było dziesięć przystawek o różnym poziomie trudności. Do odbywającego się wieczorem finału dostał się Michał Kulpiński, któremu udało się wywalczyć 2. miejsce wśród studentów USP i bardzo wysokie 5. Miejsce w klasyfikacji generalnej!

W sobotę przenieśliśmy się do Sosnowca na ścianę Poziom450, gdzie miała miejsce rywalizacja we wspinaczce na trudność. Polegała ona na próbie pokonania dwóch dróg – jednej łatwiejszej, drugiej trudniejszej. Obie miały bardzo zróżnicowany charakter i zapewniały dużo ciekawego wspinania. Zabawa i tego dnia była przednia, szczególnie że Kindze Biernat udało się wywalczyć złoty, a Michałowi Kulpińskiemu srebrny medal w klasyfikacji USP!

Ostatniego dnia wróciliśmy do Sosnowca aby zmierzyć się w kategorii na czas. Mimo że nie jest to rodzaj wspinaczki, który zwykle trenujemy to i tym razem Kindze udało się zająć drugie miejsce wśród studentek USP i przywieźć do Warszawy srebro!

Do Warszawy wróciliśmy pełni pozytywnej energii i motywacji do dalszych treningów. W Akademickich Mistrzostwach Polski z pewnością ponownie weźmiemy udział również już rok, a tymczasem zdobytą przez zimę formę, wykorzystamy podczas rozpoczynającego się właśnie sezonu skałkowego.

 

Bartosz Olenderek

Fot. Michał Walusza

Kinga Biernat w akcji
Michał Kulpiński na ściance
Michał w finale boulderingu
Wojciech Flak na ścianie