Udany występ naszych tenisistów!

W dniach 10-13 maja na kortach Łódzkiego AZS-u odbył się półfinał B Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie wystawiła drużynę składającą się z 3 zawodników: Wojtka Bisińskiego, Kuby Drezno i Aleksandra Partygi. W grupie przeciwko SGH konkurowało z trzema drużynami: były to dwie uczelnie wyższe z Łodzi i jedna z Olsztyna.
Pierwszy mecz z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim z Olsztyna wygraliśmy 2:0. Drugi mecz w grupie przeciwko Politechnice Łódzkiej był bardzo zacięty. Mecz deblowy przegraliśmy 2:0 w setach aby kolejne dwa spotkania singlowe wygrać, po długich, wyrównanych pojedynkach. Aleksander Partyga triumfował w supertiebreaku a Wojtek Bisiński wygrał decydujący mecz 2:0 w setach, co zapewniło nam awans do dalszej fazy turnieju. Ostatni mecz w grupie, z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi przegraliśmy, co uplasowało nas na 2 miejscu w grupie.
W ćwierćfinale lepsza od SGH okazała się bardzo mocna Akademia Leona Koźmińskiego. W dalszej fazie turnieju graliśmy o miejsca 5-8 i ostatecznie udało nam się zająć 7. miejsce.

Jest to bardzo dobry wynik (zwłaszcza na tle lat ubiegłych) i pozwala patrzeć z optymizmem
w przyszłość przy tak młodym składzie.

Gratulujemy!

Przy okazji zachęcamy do udziału w Turnieju Tenisa o Puchar JM Rektora SGH, który nasza