Królowie dwóch desek!

Emocje, walka do samego końca i najwyższy poziom rywalizacji, tymi słowami można określić tegoroczne zmagania naszych narciarzy w zawodach z cyklu AZS Winter Cup oraz w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza

 

Z kameralnych zawodów Akademicki Puchar Polski w Narciarstwie Alpejskim przez 16 lat swojej historii stał się najliczniej obsadzoną, cykliczną imprezą narciarską w kraju, w której regularnie – i z sukcesami – startują nasi zawodnicy. Jednym z najlepszych oraz najbardziej doświadczonych zawodników AZS SGH walczących o najwyższe miejsca jest Kamil Krawczyk. Wieść gminna niesie, ze zawsze chciał zostać marynarzem jednak los chciał, że padło na narciarstwo, które pochłonęło go całkowicie. Lider naszej ekipy nie zawiódł – podczas eliminacji regularnie plasował się na podium w swojej koronnej konkurencji jaką jest slalom, a w finale ostatecznie zajął drugie miejsce ustępując jedynie Adamowi Chrapkowi, wielokrotnemu mistrzowi Polski. W gigancie ostatecznie zajął 7. pozycję. I choć Kamil – jak przystało na prawdziwego walczaka i ambitnego sportowca – nie był do końca zadowolony ze swoich startów i wyników to należy przyznać, że to co zrobił jest niesamowitym wyczynem, zważając na to, że rywalizował z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Pozostali zawodnicy, czyli Przemysław Bednarski, Adam Hugues, Mateusz Rewerelli, Dominik Zając również zdobywali punkty dla uczelni, co pozwoliło ostatecznie na zajęcie 4 miejsca w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając odwiecznego rywala – Politechnikę Warszawską, aż o 5 pozycji! Bardzo dobrze spisały się również nasze alpejki, które w składzie: Marta Rzechowska, Katarzyna Trautman, na czele z Zosią Dulczewską również zmagały się o czołowe lokaty na każdych eliminacjach. Ich wysiłki ostatecznie pozwoliły zająć 3 lokatę w klasyfikacji generalnej pań. Ten ogromny sukces będzie jeszcze długo pamiętany w środowisku zarówno narciarskim jak i akademickim.

 

Naszych zawodników oraz zawodniczek oczywiście nie mogło zabraknąć na Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza. Zawody odbyły się w nowej lokalizacji. Szczawnica – bo to tutaj rozgrywana była rywalizacja – pokazała studentom, co to znaczy ciężkie warunki i nieprzewidywalna pogoda. Temperatura wahała się między -1 a 11 stopni Celsjusza, co dodatkowo potęgowało emocje. W gigancie nasza zawodniczka Marta Rzechowska uplasowała się na 3 lokacie przegrywając jedynie z Antoniną Tataj i Heleną Kubasiewicz. W slalomie zajęła najmniej lubiane przez sportowców 4. miejsce. Dzięki świetnym startom Marty i wsparciu Katarzyny Trautman oraz Agaty Nocuń nasze panie wygrały w klasyfikacji drużynowej kobiet. U panów stawka również była wysoka, a emocji nie brakowało. Podium zostało zdominowane przez naszych zawodników. Kamil Krawczyk wygrał zarówno w slalomie jak i w gigancie, natomiast na trzeciej lokacie w slalomie uplasował się Przemysław Bednarski. Punkty dla SGH zdobyli również Wojciech Lach oraz Dominik Zając (z pechowym 4. Miejscem w gigancie), co ostatecznie pozwoliło naszym panom zająć II miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że kolejne sekcje wezmą przykład z naszych narciarzy! 😊

 

 

Przemysław Bednarski, Magdalena Bryk

Fot. Michał Szypliński

Ekipa AZS SGH podczas eliminacji Winter Cup
Ekipa AZS SGH podczas eliminacji Winter Cup
Kamil Krawczyk na trasie
Kamil Krawczyk na trasie
Marta Rzechowska z brązowym medalem AMWiM
Marta Rzechowska z brązowym medalem AMWiM
Zwycięstwo Kamila Krawczyka, brąz Przemysława Bednarskiego w slalomie
Zwycięstwo Kamila Krawczyka, brąz Przemysława Bednarskiego w slalomie
Pamiątkowe zdjęcie uczestników AZS Winter Cup
Pamiątkowe zdjęcie uczestników AZS Winter Cup