Grad medali naszych pływaków!

Podczas Akademickich Mistrzostwach Polski z Pływaniu w Lublinie w dniach 05-06.04.2019 r. nasi zawodnicy wywalczyli 4 ZŁOTE MEDALE i 1 BRĄZOWY MEDAL w typach uczelni.

Wśród kobiet zdecydowanie najlepsza była debiutantka – Martina Kędziora, która zdobyła  dwa złote medale w typach uczelni – na 100 i 50 m stylem klasycznym. Na obu dystansach Martina awansowała również do finałów, gdzie zajęła odpowiednio 6. (na 100 m) oraz 8.  (na 50 m klas) miejsca w klasyfikacji generalnej! Dwoma złotymi medalami może pochwalić się również Bartłomiej Świderski – na 100 i 50 m stylem grzbietowym. Bartek był przy tym dwukrotnie ósmy w finałach na tych dystansach (w klasyfikacji generalnej). Worek medali uzupełnił Jakub Kubiś, który zdobył brąz na 100 m stylem klasycznym.  Najgorsze dla sportowca – 4. miejsce w klasyfikacji USP zajął Mikołaj Waligóra na dystansie 50 m stylem klasycznym. Nic więc dziwnego, że przy tak mocnym składzie (i wysokim 4. miejscem naszej sztafety w klasyfikacji generalnej rok temu) bardzo mocno liczyliśmy na naszych panów w sztafecie 4 x 50m stylem zmiennym.  Reprezentacja AZS SGH w składzie Krzysztof Skaldawski, Maciej Waligóra, Bartłomiej Świderski oraz Jakub Kuzebski niestety została zdyskwalifikowana z powodu przedwczesnej zmiany sztafetowej.

Zawody rozgrywały się na najwyższym poziomie, wystartowało w nich ponad 850 zawodników z 78 uczelni. Nasza reprezentacja nie należała do najliczniejszych – tym bardziej cieszą  medale w typach uczelni społeczno-przyrodniczych oraz wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej.