Anna Maliszewska akademicką wicemistrzynią Świata :)

W dniach 4-8.07.2018r. w Budapeszcie odbyły się pierwsze Akademickie Mistrzostwa Świata w pięcioboju nowoczesnym. Na starcie stanęło kilkudziesięciu zawodników z 13 krajów. Srebrny medal w zawodach indywidualnych zdobyła nasza studentka i zawodniczka AZS SGH – Anna Maliszewska.

Mistrzostwa odbyły się w wyjątkowym formacie – w formule akademickiej zawody indywidualne rozgrywane są bez jazdy konnej. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane na terenie kampusu EGESZEGEDRE.

Nasza koleżanka stopniowo pięła się w górę klasyfikacji. Po pływaniu i szermierce zajmowała piąte miejsce. W emocjonującym wyścigu w ostatniej konkurencji (biegu połączonym ze strzelaniem) Ania awansowała na drugie miejsce, zdobywając dla Polski historyczny pierwszy medal Akademickich Mistrzostw Świata w pięcioboju nowoczesnym. Na podium wraz z naszą koleżanką stanęły Włoszka Elena Micheli i Egipcjanka Sondos Aboubakr.