Świetny występ naszych siatkarzy plażowych na Akademickich Mistrzostwach Polski!

W dniach 8-11 czerwca w Gdyni zostały rozegrane finały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Nasi reprezentanci, Mateusz Furtak i Maciej Okrzeja, zajęli wysokie 9. miejsce.

Po trzecim miejscu na AMWiM i drugim na półfinałach nasi siatkarze pojechali do Gdyni z dużymi aspiracjami. Po wygranym pierwszym meczu z krakowską parą Dudek/Popek, niestety przyszła przegrana z ostatecznymi srebrnymi medalistami turnieju, Rafałem Maluchnikiem i Jakubem Makarem. Z prawej strony drabinki para z SGH spisywała się jednak bardzo dobrze, wygrywając dwa kolejne mecze. W spotkaniu o pierwszą ósemkę turnieju Maciek z Mateuszem podejmowali gdańską parę Sulima/Białecki. Po bardzo zaciętym meczu nasi reprezentanci ulegli bardziej doświadczonym zawodnikom 1:2, przegrywając tie-break na przewagi. Trzeba zaznaczyć, że sędzia nie był bez winy w tym meczu, nie przyznając bardzo ważnego punktu w tie-break’u dla naszej pary i tym samym praktycznie „ustawił” mecz. Szkoda, bo chłopaki liczyli co najmniej na pierwszą 6. Niemniej jednak, należą im się niezmierne gratulacje, że wśród 30 par występujących w Gdyni udało im się zająć wysokie, 9. miejsce.

Co więcej, dzięki dobremu występowi pary Furtak/Okrzeja, a także dwóch pozostałych naszych par na półfinałach (Bartosz Pawlik / Jan ŁoszakiewiczSekular Mateusz / Trzciński Łukasz) Szkoła Główna Handlowa wygrała klasyfikację generalną wśród uczelni ekonomicznych! Ogromne gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów!

Ostateczna klasyfikacja znajduje się pod linkiem:

http://www.ampy.pl/jck1617/files/wyniki/1617_siatkowka_plazowa_final_wyniki.pdf

Fot. Zosia Cholewa, Karolina Juniak

823A2ddd 823A1413 823A1431 823A2473 823A2507 823A2599 facebook_1497748978319